Советы хозяйкам 

Як зробити навчання для дітей веселим

Нескучне навчання — інноваційна методика освітньої роботи з дітьми. Вона заснована на використанні ігрової діяльності, невимушеного спілкування в розвитку інтелекту. Принцип гри полягає у вирішенні конкретних розумових завдань. Кожна вирішена задача наближає учня до особистої перемоги і іншої мотиваційної мети. Особливо ефективне веселе навчання в період дошкільного розвитку дитини, в початковій школі.

Кумедне навчання: особливості та переваги ігрових уроків

Вчені з’ясували, що динамічні ігрові заняття в кілька разів продуктивніше викладання методом сухого викладу теорії. Школярі не люблять уроки, де їм пропонують просто слухати, а педагоги, які працюють за старою системою, не користуються авторитетом у учнів. Зовсім інше ставлення до тих вчителів, які постійно взаємодіють з дітьми на уроках, ведуть з ними живу дискусію, перетворюють навчання в творчий процес, повний сюрпризів. Веселе читання для дітей у них перетворюється в театральну виставу, під дисципліною вони розуміються не нерухоме та байдуже слухання, а активну, живу участь дітей в одній спільній справі — дослідженні, вивченні, пізнанні …

У веселого навчання є безліч переваг:

  1. Воно допомагає зацікавити учнів і зосередити всю їхню увагу на досліджуваному предметі.
  2. Діти запам’ятовують матеріал непомітно для себе, навіть не докладаючи жодних зусиль.
  3. Коли учням цікаво, вони здатні без перерви поглинати знання і годину, і дві.
  4. При цьому вони отримують позитивні емоції, радість, а значить, ігрове навчання благотворно впливає на їх психологічне здоров’я.
  5. Чим активніше малюки залучені в гру — заняття, тим вище їх мотивація, можливість проявити себе.

Як зробити навчання не нудним для дітей? Правильна організація навчальних занять

Ігрова діяльність — найприродніший спосіб пізнання світу і для малюків, і для учнів початкової школи. Але навіть улюблені ігри швидко набридають дітям, якщо в них немає динаміки, розвитку. Як правильно організувати урок-гру?

  • По-перше, в будь-якій грі повинна бути мета, ідея.
  • По-друге, повинна бути стратегія і чіткі правила.
  • По-третє, в ході ігрової діяльності діти повинні вирішувати певні завдання.
  • По-четверте, важливо, щоб дитячі старання винагороджувалися успіхом, позитивними емоціями, матеріальними речами (призом, сувеніром). Це буде підігрівати інтерес до занять, мотивувати, стимулювати до ще більшої ретельності.

А ще було б непогано, якби в навчанні використовувалися сучасні технології. Оскільки наші діти народилися в епоху цифрових технологій і розвиненого штучного інтелекту, контрольоване, грамотне використання сучасних гаджетів (планшета, смартфона) буде тільки на користь навчанню.

Школа ментальної арифметики Соробан®: ненудне навчання на практиці

В Україні поки що в звичайних школах дітей вчать старими методами. Сучасні, динамічні, ігрові методи практикують викладачі деяких розвиваючих курсів. У їх числі і весела арифметика для дітей (малят і школярів 5-11 років) в школі Соробан® (Україна). Центр ментальної математики впевнено крокує в ногу з часом, використовує ефективні інструменти розвитку інтелекту, комп’ютерні технології і науково обґрунтовані методи взаємодії з дітьми.

Дошкільний розвиток за допомогою цієї методики приречений на успіх, в тому числі, і тому, що в її основі лежить принцип ненудного навчання. Цим програма Соробан® відрізняється від первинної (японської) системи ментальної арифметики. Ігровий підхід використовується, щоб зацікавити учнів з першого уроку.

Щоб мотивувати дітей на протязі всього курсу, одних веселощів і цікавого сюжету занять недостатньо. Потрібен ще результат, стимул. Цим стимулом служить досягнення успіхів в ментальному рахуванні, які щедро винагороджуються похвалою, визнанням, почуттям задоволення від своєї роботи і спеціальним сувеніром — браслетом (символом чергової перемоги).

Важко словами пояснити дитині, як правильно вчитися, як зрозуміти і полюбити математику. Нескучне навчання потрібно, щоб малюк міг легко поринути в світ знань, придбав інтерес до навчання, як найважливішого заняття свого життя. А Соробан® допомагає дітям, відкриваючи перед ними цей чарівний світ.

Related posts